Hakan Açıkalın

Müzik yaşamına Zonguldak Hacettepe (Karaelmas ) Üniversitesi müzik kulübünde bas gitar ve davul çalarak başladı.

İstanbula yerleştikten sonra Türkiyenin ilk davul ve vurmalı çalgılar okulu olan Drum Club'ı kurdu (1997) uzun yıllar davul eğitimi anlamında bir çok öğrenci yetiştirdikten sonra kendi studyosunu açtı.

Dünyaca ünlü İstanbul Zillerinde Cymbal designer olarak görev almıştır ve bugün ülkemizde ve yurt dışında ünlü davulcular

tarafından beğenilerek kullanılan bir çok zil modelinin bizzat tasarımcılığını yapmıştır. Şu anda kurmuş oldugu İstanbul Ritim Stüdyoda dersler vermektedir.

1995 yılından bu yana Türkiyenin önde gelen şarkıcılarına konser ve albüm kayıtların da eşlik etmektedir.

Hakan Açıkalın İstanbul Agop zilleri endorserıdır.

Birlikte çalıştığı şarkıcılar ve guruplar;

Ayşe Tütüncü, Bülent Somay, Mehmet Güreli, Akın Eldes, Gürol Ağırbaş, Redd, Düş sokağı sakinleri, Serüven Azizleri, Aybars, Müfide İnselel, Cem Özer - Laf Lafı Açıyor, Dr Stress, Soner Olgun, Gülay, Candan Erçetin, Bora Öztoprak, Yavuz Bingöl, Göksel, Pınar Aylin, Mansur Ark, Fatih Erkoç, Yıldız Tilbe, Ferhat Göçer, Cem Karaca, Kıraç, Saro Secikyan, Funda Arar, İstanbul Gelişim Orkestrası, GMG, Özgür Çevik, Şehnaz Sam, Sibel Tüzün, Demet Sağıroğlu, Yeşim Salkım, Tayfun Balarısı Orkestrası, Enbe Orkestra, Coskun Demir, Zeynep Casalini, Özgür Kıyat, Efkan Şeşen, Yasemin Mira, İlkay Akkaya, Nez Retro Turca


 

Görkem Çakır

1983 yılında Kadıköy'de doğan Görkem Çakır; Ahmet Şimşek Koleji ve Özel Üsküdar Fen Lisesi'nde okuduktan sonra, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamladı. Haziran 2000'de, Drum Club'ın kurucusu kuzeni Hakan Açıkalın sayesinde davul eğitimi almaya başladı. Başarılı geçen eğitim döneminin ardından eğitmen oldu.

Aralık 2010 - Mayıs 2011 arasında askerlik görevini yaptıktan sonra profesyonel müzik ve eğitmenlik hayatına geri döndü.

Mayıs 2012'de Ulaş Oral ile Longplay Records'u (prova, kayıt ve prodüksiyon stüdyosu) kurdu.

Müzik hayatı boyunca Anonim, Baler, Denizkızı, Gökhan Kırdar, Melis Balcılar, Nazan Öncel, Rober Hatemo ve Ulaş Oral ile konser, kayıt ve video performanslarında davulçaldı.